O klubu

Přečtěte si něco o historii sportovního klubu BSK České Budějovice. Budete překvapeni bohatou tradicí a výbornými výsledky práce trenérů i hráčů.

Basketbalový sportovní klub České Budějovice byl založen na jaře roku 2002 a navázal na dlouholetou a poměrně bohatou tradici basketbalu v Českých Budějovicích. Stal se přímým nástupcem oddílu basketbalu při TJ KIN (předtím se hrál mužský basketbal pod hlavičkou mimo jiné Škody a Slavoje ČB a v ženských kategoriích byl po léta pod křídly TJ Sokol a TJ Slavie PF) a pokračovatelem zejména kvalitní práce s mládeží. Mládežnické týmy, od žáků a žákyň až po juniory a juniorky, byly a jsou celé roky pravidelnými účastníky celorepublikových soutěží (extraligové a ligové soutěže) a kvalitní trenérská práce a výchova talentů vždy přinášela a přináší úspěchy. Za všechny klubem vychované jmenujme především reprezentanty ČR (muži: Lukáš Kraus; mladí muži U20: Ondrej Procházka a Tomáš Šustek; junioři U18: Milan Šašek, Jiří Dvořák, Jan Schönbauer, Filip Sahan; kadeti U16: Lukáš Linhart, Jakub Klabouch, Roman Řezáč, Martin Kasparides, Josef Nejedlý, Petr Paleček), řada našich odchovanců působila nebo stále pravidelně a aktivně nastupuje v týmech nejvyšší soutěže Mattoni NBL (jako například Robert Landa v BK Děčín a Filip Sahan v BK Chomutov) a první ligy mužů (Tomáš Šustek v BK Lions Jindřichův Hradec).

Ke klubovým aktivitám nepatří jen pravidelná tréninková příprava, podpořená letními a zimními soustředěními, ale také účast na mnoha mistrovských a přípravných turnajích u nás i v zahraničí. Klub byl ve své poměrně krátké historii hlavním pořadatelem zajímavých basketbalových akcí, konaných přímo v Českých Budějovicích (exhibiční utkání a utkání Českého poháru mužů; přípravná soustředění a utkání reprezentačních družstev ČR kadetů U16 a žáků U14; organizace týdenních soustředění a přípravných přátelských utkání pro partnerský klub Gloster Basketball z Anglie). Ještě pod hlavičkou oddílů basketbalu TJ KIN a TJ Sokol byli trenéři a manažeři současného BSK aktivními pořadateli například série streetbalových turnajů (1994 – 1997), streetbalové ligy středních škol (1994 – 1998), Basketball Session 1998 (utkání družstva mužů ČR do dvaceti let proti výběru amerických univerzit) a taktéž finálového turnaje Českého poháru mužů v roce 2000. V letech 2009 a 2010 byl BSK aktivním partnerem v projektu České Budějovice – město sportu.

Důkazem a rovněž velkým oceněním dlouhodobé a dlouholeté výborné práce s mládeží bylo nejen zařazení klubu do systému přípravy talentů udělením statutu sportovního centra mládeže (junioři a kadeti, r. 2000 – 2008) a sportovních tříd (žáci a žákyně, r. 2000 –doposud), ale taktéž přidělení mládežnických reprezentačních družstev trenérům a manažerům našeho klubu (r. 2000 – 2005).

Víš kam dál?

Chceš se dozvědět víc o tom jak se například stát platným členek BSK České Budějovice. Můžeš nás kontaktovat, například prostřednictví kontaktního formuláře. Kontaktní formulář

Fanshop otevřen

Navštivte náš FANSHOP. Naleznete v něm oblečeni a předměty s logem Tigers. Připravujeme pro Vás další klubové oblečeni a předměty...FanShop Tigers BSK České Budějovice