21:12, 18:8, 23:10, 33:8

Střelci

Neubauer - 9 (10/1!!!), Burýšek - 6 (4/0), Cais - 11 (4/1), Ondo - 2, Sýkora 6 (2/2), Král 3 (1/1), Lakatoš 1 (2/1)

Hodnocení trenéra

Komentář trenéra k oběma utkáním: "Tento víkend jsme odehráli celkem dvě čtvrtiny z celkových osmi a s tím se vyhrát nedá. Nejde o to, že jsme prohráli, ale jde o to, jakým způsobem jsme prohráli. Je mi opravdu smutno, když se podívám na to, jak přistupují k basketbalu hráči z cizích klubů v porovnání s mými hráči. V sobotu jsme vstoupili do utkání s absolutní nechutí, nezájmem a odevzdaností. V celém zápase nebyla jediná vteřina, kdy bychom na hřišti bojovali. Míče jsme soupeři doslova odevzdávali. Supi se na vítězství nemuseli ani trošičku nadřít. Náš zcela nekoncentrovaný výkon jim vítězství daroval úplně zadarmo. Všichni hráči rezignovali na jakýkoli pokyn a hráli podle svých pravidel. Zcela tristní je úspěšnost našich trestných hodů, která jenom potvrzuje absolutní nekoncentrovanost na výkon. Za celý zápas jsme neudělali jediný box-out a ani jednou jsme neskočili po míči na zem, takto se zápasy prostě nevyhrávají. Výsledkem je velice ostudná a vysoká prohra o 57 bodů, což nás velice sráží v celkovém postavení v ligové tabulce. V neděli jsme do utkání vstoupili opět odevzdaně. Než jsme se stačili vzpamatovat, prohrávali jsme 10:2. Nejhorší je, že to bylo opět zcela laciných 10 bodů pro soupeře. V páté minutě jsem si vybral první time-out, po kterém jsme konečně začali poprvé v sezóně hrát. Ve druhé čtvrtině jsme výborně pracovali v obraně i útoku. Výsledkem bylo čtyřbodové manko v poločase a stav 32:28 pro domácí. Druhý poločas jsme zahájili opět skvěle a poprvé v utkání jsme šli do vedení. Šesti body v řadě jsme se dostali na stav 32:34. Bohužel, v tu chvíli pro nás utkání skončilo. Opět jsme se vrátili k sobotnímu režimu údržby. Přihrávali jsme soupeři jeden míč za druhým a v obraně jsme hráče spíše stínovali než bránili. Vyšehradští si vytvořili patnáctibodový náskok a zasloužili se o další naší porážku. Nejsem člověk, který neumí prohrávat. Prohru umím snášet i přiznat, ale to, jakým způsobem jsme prohráli v obou utkáních, mě až do teď nenechává klidným. V sobotu jsem měl pocit, že je hráčům úplně jedno, že si z nich soupeř utahuje. V obraně i v útoku jsme chodili. Když soupeř ztratil míč, tak se ho aspoň snažil zalehnout, ale když jsme ho ztratili my, tak jsme nechali soupeře, aby nám ho vzal a dal koš. Nejvíce nespokojený jsem s přístupem hráčů ke všem utkáním. Dle mého názoru si jedou "prostě jen tak zahrát", zatímco by měli jet hrát. V tom nejlepší případě chtít vyhrát. Basketbal se hraje 40 minut, my jsme byli schopni odehrát pouze 20, a to nám na výhru s kvalitními týmu nikdy nebude stačit. Jsme v úvodu sezóny. V naší hře je samozřejmě hodně nepřesností a nejistoty, ale to neznamená, že budeme působit odevzdaným dojmem na každého soupeře. Teď nás čeká především práce na změně našeho přístupu ke hře než změna herního projevu a jsem sám zvědavý, jak se s tím hráči popasují."