13:23, 22:22, 17:27, 17:9

Střelci

Cais Patrik 23, Král Jan 12, Neubauer Marek 12, Lexa Filip 9, Žáček Matěj 7, Ondo Patrik 6, Lakatoš Karol 0, Vohradník David 0

Hodnocení trenéra

Po měsíční pauze se budějovičtí kadeti představili opět na domácí palubovce. Tentokrát jim byl soupeřem západočeský rival z Klatov. Komentář trenéra: "K dnešnímu utkání jsme nastoupili po dlouhé době v téměř kompletním složení. Bohužel jsme toho ale za poslední měsíc moc neodtrénovali, a to se podepsalo na našem výkonu. Úvod zápasu patřil hostům. Zatímco my jsme se rozkoukávali, Klatovští už vedli o 12 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme se poprvé probrali a dokázali jsme smazat třináctibodové manko. Soupeř ale do poločasu opět stačil odskočit a do kabin se šlo za stavu 35:45. Začátek třetího poločasu patřil nám. Zejména úsek mezi druhou a pátou minutou, kdy jsme se opět dokázali přiblížit na dostřel. V prvních pěti minutách jsme nastříleli 15 bodů a stav byl 50:54. V tu chvíli ale přišel zlom utkání. Na chvíli jsme ztratili koncentraci a soupeř nelítostně trestal naše chyby. Po třech čtvrtinách jsme prohrávali o 20 bodů. Klatovští si nakonec odvezli vítězství o 12 bodů. Není toho moc, co bych mohl hráčům vytknout. Myslím si, že v naší lize je málo týmů, které se dokáží dvakrát vrátit do zápasu. Náš výkon byl opět o něco lepší než ten předešlý. Chtěl bych vyzdvihnout obranný výkon Filipa Lexy a útočný výkon Patrika Caise. Nyní nám nezbývá nic jiného než se připravit na poslední dva zápasy sezóny a pokusit se alespoň jednou zvítězit."