Výsledek zápasu


Mladší žáci (U14)
Žákovská liga
16.12.2018

Lokomotiva Plzeň
126 - 83
Tigers Basketball České Budějovice
41:14, 32:24, 33:22, 20:23

Střelci

Čihák 18, Suchánek 14, Šimonek 12, Humpál 10, Sysel a Hrubý po 8, Kubíček 4, Kačírek 3, Zita , Kadlec a Bitto po 2, Papež, Klement

Hodnocení trenéra

"Nedělní úvod utkání připomínalo začátek nějakého hororového filmu. Náš zcela nekoncentrovaný a ustrašený vstup do utkání rozhodl a jasném vítězství domácích. Dá se říci, že po dvou odehraných minutách bylo jasné, kdo zvítězí. Nejsmutnější na celém výsledku je fakt, že jsme prohráli první čtvrtinu o 27 bodů a zbývající tři čtvrtiny o 16 bodů. Nebýt zbytečných chyb v obraně v první čtvrtině, tak třeba mohl být ten výsledek úplně jiný. Ve druhé čtvrtině jsme hráli se soupeřem zcela vyrovnanou partii, dokonce jsme většinu času vedli. V poslední minutě ale přišel blackout. Dostali jsme 8 bodů, kterými domácí opět dostali jistotu a pohodu do svých hlav. Ve třetím dějství pokračovala z naší strany snaha o přiblížení se soupeři, ale celé to ztroskotalo na neplnění pokynů na obranné polovině. Celé utkání jsme odehráli s pouhými patnácti fauly, přičemž šest z nich bylo při střele. Místo toho, abysme soupeře alespoň trochu "seřezali", tak jsme se dívali, jak nám dává jeden koš o čtvereček za druhým. S čistým svědomím se odvážím tvrdit, že ve hře 5na5 jsme byli lepším družstvem. Soupeř si vytvořil náskok pouze z bodů po naší ztrátě a téměř nikdy nehrál do plné obrany. Jakmile se hrálo 5na5, tak jsme dokázali soupeře držet na uzdě. Opět se dnes ukázalo, které prvky naší hře chybí. Například se musíme co nejdříve naučit pracovat s časem v závěru čtvrtin. S tím koresponduje správné používání faulů a komunikace v obraně. Vyzdvihl bych výkon Fandy Suchánka, který předvedl několik velmi pohledných nájezdů a společně s Filipem Čihákem udrželi našemu družstvu důstojnost na hřišti. Tímto utkáním skončila první část soutěže. Skončili jsme s bilancí tří výher a devíti porážek na předposledním místě. Přesto, že to nevypadá chválihodně, tak si musíme uvědomit, že tuto soutěž hrajeme z 99% s hráči ročníku 2006 a rozhodně stojí za zmínku, že většině zápasů jsme byli vždy konkurenceschopným soupeřem. Pro hráče je to obrovská škola, získávají cenné zkušenosti, které, doufám, zúročí v kategorii U13. Chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům za jejich usilovnou práci na trénincích, za jejich přístup i za jejich výkony. Děkuji také všem rodičům za spolupráci a speciální poděkování patří Tomášovi Suchánkovi se Zdendou Čihákem, kteří nevynechali jediné utkání našeho družstva. Navíc se starají o dopravu na utkání a jsou pro mě i kluky obrovskou podporou. Těším se na druhou část soutěže a hlavně se těším na 19.ledna, kdy se utkání o účast na mistrovství republiky v kategorii U13."

Komentáře k zápasu

Napište nám svůj názor k tomuto zápasu. Komentáře vyjadřují sice vaše názory, nicméně urážlivé a vulgární příspěvky budou smazány! Pro vložení nového komentáře vyplňte níže uvedený formulář a zprávu uložte.


Naši partneři

Město České Budějovice
Tento Projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice

Hoch Čevak                Alimpek Mane ČB TPA ZŠ Kubatova MŠMT ZSD VH Dent